DRUGI KONKURS DLA PRZEDSIĘBIORCÓW "ŻŁOBEK BLISKO DOMU"

opublikowano: 14 października 2019 - 09:27, ext.lsadkowski

Ruszył drugi konkurs dla przedsiębiorców – „Żłobek blisko domu”

Jeżeli jesteś właścicielem żłobka, klubu dziecięcego lub prowadzisz punkt dziennego opiekuna w Warszawie lub gminie bezpośrednio z nią sąsiadującej możesz otrzymać od nas wsparcie. Wystarczy, że wystartujesz w konkursie. Wysokość dofinansowania jednego zaoferowanego przez Ciebie miejsca wyniesie 1400 zł miesięcznie w każdym roku kalendarzowym realizacji zadania. Koszty wyżywienia dzieci będą pokrywać rodzicie - do 10 zł za dzień.

Na składanie ofert masz czas do 8 listopada do godz. 16.

Od września 2019 roku wszystkie miejsca w publicznych żłobkach oraz punktach dziennej opieki będą bezpłatne. Taką uchwałę podjęli radni miejscy w lutym 2019 r. Więcej miejsc w żłobkach to realizacja kolejnego punktu z programu „Warszawa dla najmłodszych”.

Kto może wziąć udział w konkursie:

• podmioty przystępujące do konkursu muszą być zarejestrowane w formie żłobka, klubu dziecięcego lub dziennego opiekuna na dzień składania oferty,
  • w konkursie mogą wziąć również udział przedsiębiorcy prowadzący działalność w formie żłobka, klubu dziecięcego lub dziennego opiekuna w gminach ościennych znajdujących się w bezpośrednim sąsiedztwie m.st. Warszawy, tj. położonych w gminach: Izabelin, Jabłonna, Józefów, Konstancin-Jeziorna, Lesznowola, Łomianki, Marki, Michałowice, Nieporęt, Ożarów Mazowiecki, Piaseczno, Piastów, Raszyn, Stare Babice, Sulejówek, Wiązowna, Ząbki, Zielonka, o ile oferent w ramach złożonej oferty wykaże, że prowadzony przez niego żłobek lub klub dziecięcy znajduje się w lokalizacji atrakcyjnej dla rodziców dzieci w wieku do lat 3 zamieszkałych na terenie m.st. Warszawy.

Preferowane będą oferty podmiotów działających na terenie m.st. Warszawy, gdzie:

• oferent w ramach złożonej oferty zadeklaruje nie mniej niż 20 miejsc organizacyjnych
    w żłobku lub klubie dziecięcym,
  • oferent w ramach złożonej oferty zadeklaruje miejsca organizacyjne w żłobku lub klubie dziecięcym w następujących dzielnicach: Bemowo, Białołęka, Bielany, Mokotów, Praga Płd., Ursus, Ursynów, Wola.

i/lub:

• oferent w ramach złożonej oferty zadeklaruje dodatkowe miejsca organizacyjne
    w żłobku, klubie dziecięcym lub u dziennego opiekuna, gdzie realizowane już jest zadanie publiczne na zlecenie m.st. Warszawy,

Jakie warunki musisz spełnić?

• zapewnić właściwe warunki lokalowe, dostosowane godziny pracy placówki do potrzeb wszystkich zainteresowanych, różnorodność grup wiekowych,
  • zatrudniać wykwalifikowaną kadrę z doświadczeniem (musi spełniać warunki określone w ustawie z dnia 4 lutego 2011 r. o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3),
  • prowadzić  różnorodne zajęcia dla dzieci,
  • na dzień podpisania umowy podmiot nie może otrzymywać dofinansowania z innych źródeł na funkcjonowanie placówki,
  • położenie żłobka, klubu dziecięcego lub dziennego opiekuna jest w dogodnym obszarze komunikacyjnym.
  • w przypadku już podjętej współpracy z m.st. Warszawa, realizacja zadania nie budzi zastrzeżeń i wskazuje na wysoką jakość świadczonych usług co gwarantuje dobrą współpracę.

Przedsiębiorcy mają czas na składanie ofert w konkursie do dnia 8 listopada 2019 roku.

Zarządzenie konkursowe
    (plik: zarzadzenie_1561_1110.docx, rozmiar pliku: 15.78 KB)
    Ogłoszenie konkursowe
    (plik: zal_ogloszenie_konkursowe.docx, rozmiar pliku: 45 KB)