Warszawa Rodzinna

Warszawa Rodzinna

Koronawirus SARS-CoV-2 – Zamknięcie placówek w dniach 26 marca -10...

Powiększ Zwykły Pomniejsz
opublikowano: 26 marca 2020 - 12:41, bgolab

Koronawirus SARS-CoV-2 – Zamknięcie placówek w dniach 26 marca -10 kwietnia

Drodzy Rodzice,

W trosce o bezpieczeństwo Państwa dzieci i w związku ze zwiększającym się zagrożeniem rozprzestrzeniania się w Polsce koronawirusa COVID-19, w wyniku ogłoszonego w dniu wczorajszym polecenia Wojewody Mazowieckiego, informujemy, że od dnia 26 marca 2020 r. do dnia 10 kwietnia 2020 r. zawieszone zostają zajęcia we wszystkich żłobkach, klubach dziecięcych i punktach dziennego opiekuna w Warszawie.

Polecenie Wojewody Mazowieckiego dostępne jest na stronie:
https://www.gov.pl/web/uw-mazowiecki/komunikat-w-sprawie-przedluzenia-terminu-zawieszenia-dzialalnosci

Przypominamy również, że mają Państwo możliwość skorzystania z dodatkowego zasiłku opiekuńczego na czas opieki nad dzieckiem w związku z zamknięciem placówek świadczących usługi opieki nad dziećmi do lat 3 z powodu COVID-19. Dodatkowy zasiłek opiekuńczy przysługuje rodzicom lub opiekunom prawnym dzieci, którzy opiekują się dzieckiem poniżej 8. roku życia oraz są objęci ubezpieczeniem chorobowym (np. pracownikom, zleceniobiorcom, przedsiębiorcom). Wzór oświadczenia można pobrać na stronie internetowej ZUS www.zus.pl .
Główny Inspektorat Sanitarny na swojej stronie na bieżąco publikuje aktualne informacje o koronawirusie. Zachęcamy do śledzenia strony: https://gis.gov.pl.