Warszawa Rodzinna

Warszawa Rodzinna

Międzynarodowa konferencja #warszawadlanajmlodszych, 2-3 grudnia 2020

Powiększ Zwykły Pomniejsz
opublikowano: 26 października 2020 - 14:27, lsadkowski

Prezydent m.st. Warszawy zaprasza na międzynarodową konferencję #warszawadlanajmlodszych – Wspomaganie rozwoju dzieci do lat trzech w żłobkach. Najlepsze praktyki i nowe wyzwania.

W dniach 2 – 3 grudnia 2020 r. w Warszawie odbędzie się międzynarodowa konferencja skierowana do profesjonalistów pracujących w sektorze opieki nad dziećmi w wieku do lat 3, w tym dyrektorów publicznych i niepublicznych żłobków, klubów dziecięcych, dziennych opiekunów i przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego.

Konferencja organizowana jest przez Miasto Stołeczne Warszawa, Zespół Żłobków m.st. Warszawy oraz Stowarzyszenie Ta Szansa.

Wśród zaproszonych ekspertów gościć będziemy:

  • Profesor Edward Melhuish (Profesor w dziedzinie rozwoju człowieka na Wydziale Edukacji Uniwersytetu w Oksfordzie),
  • Profesor Paul Leseman, (Specjalista z zakresu psychologii i lingwistyki, Uniwersytet w Utrechcie), 
  • Jane Nelsen (autorka Pozytywnej Dyscypliny),
  • doktor Magdalenę Śniegulską (adiunkt w Katedrze Psychologii Klinicznej i Zdrowia SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny),
  • Aleksandrę Gajewską, posłankę na Sejm IX kadencji.

Celem konferencji jest interdyscyplinarna wymiana międzynarodowych doświadczeń z zakresu jakości wczesnej opieki i edukacji najmłodszych dzieci, jej znaczenia dla późniejszego rozwoju dziecka oraz zasadności inwestowania w sektor opieki nad dziećmi. Podczas konferencji przedstawiony zostanie również temat inteligencji emocjonalnej, w tym budowaniu relacji dorosły-dziecko w oparciu o Pozytywną Dyscyplinę.  Konferencja ma również przynieść uczestnikom korzyści w zakresie zrozumienia, jakie z jakimi nowymi wyzwaniami trzeba się zmierzyć w zakresie poprawę jakości wczesnej edukacji i opieki nad dzieckiem.

Program konferencji składa się z wykładów oraz dyskusji panelowych. Wykłady Profesor Pauline Slot i Profesora Edwarda Melhuish, jak również wywiad z Panią Jane Nelsen będą prowadzone w języku angielskim z napisami w języku polskim. Chat live w pierwszym dniu konferencji będą prowadzone w języku angielskim bez tłumaczenia na język polski. Pytania do prelegentów mogą być kierowane w języku polskim.

 

Szczegóły oraz rejestracja na stronie warszawadlanajmlodszych.pl