Warszawa Rodzinna

Warszawa Rodzinna

PILOTAŻ - WYPRAWKA DLA WARSZAWSKIEGO MALUCHA

Powiększ Zwykły Pomniejsz
opublikowano: 08 listopada 2018 - 08:29, ejozwiak

Od 1 kwietnia 2019 roku rodzice z Warszawy, niezależnie od dochodów, będą mogli ubiegać się o jednorazowe wsparcie rzeczowe tj. produkty niezbędne w pierwszych miesiącach życia dziecka.


W dniu 27 września 2018 r. Rada Warszawy podjęła uchwałę w sprawie jednorazowego wsparcia rzeczowego tzw. "Wyprawki dla Warszawskiego Malucha". Wyprawka przysługiwać będzie na dziecko urodzone od 1 kwietnia 2019 roku i jest to jednorazowe wsparcie rzeczowe w wysokości do 550 zł na jedno dziecko. O wyprawkę będą mogli ubiegać się rodzice, którzy razem z dzieckiem mieszkają w Warszawie, niezależnie od dochodów. W skład wyprawki będą wchodzić produkty niezbędne w pierwszych miesiącach życia dziecka. Wprowadzenie wyprawki jest odpowiedzią na postulaty mieszkańców.

O tym, co dokładnie znajdzie się w wyprawce, urzędnicy zdecydują na podstawie opinii rodziców w projekcie pilotażowym.

W listopadzie 2018 r. prowadzony jest pilotaż w dwóch Urzędach Stanu Cywilnego w Warszawie:

USC Wola - al. Solidarności 90, 01-003 Warszawa

USC Śródmieście - ul. gen. Wł. Andersa 5, 00-147 Warszawa

 Aby wziąć udział w pilotażu należy podczas rejestracji urodzenia dziecka,  złożyć formularz zgłoszeniowy do udziału w pilotażu. Na podstawie złożonego formularzu zostaną wybrane rodziny, które wezmą udział w pilotażu i otrzymają „Wyprawkę dla Warszawskiego Malucha”, w której, znajdą się m. in. ubranka, kocyk, ręcznik, pielucha wielorazowa, zestaw do pielęgnacji niemowląt i wiele innych niezbędnych rzeczy w pierwszych miesiącach życia dziecka. Wyprawkę pod wskazany adres zamieszkania dostarczy kurier.

Po otrzymaniu wyprawki zwrócimy się do rodziców o wyrażenie swojej opinii na temat „Wyprawki dla Warszawskiego Malucha”.