Warszawa Rodzinna

Warszawa Rodzinna

Urzędy przyjazne rodzinie

Powiększ Zwykły Pomniejsz
opublikowano: 18 listopada 2013 - 14:27, admin

Urząd to miejsce dorosłych. Dorośli jednak często są zmuszeni zabierać tutaj swoje Maluchy.

Kącik malucha fot. Kącik malucha

Miasto w urzedach dzielnic stworzyło miejsca dla dzieci i kobiet karmiących – różnego rodzaju ułatwienia dla rodziców przychodzących do urzędu z małymi dziećmi (przewijaki, kąciki zabaw dla dzieci, miejsce do karmienia dzieci, pierwszeństwo dla kobiet w ciąży i rodziców z dziećmi).

Poniżej przedstawiamy Państwu listę miejsc (urzędów) przyjaznych rodzicom z dziećmi:

Urząd Dzielnicy Bemowo ul. Powstańców Śląskich 70, http://www.bemowo.waw.pl/
Można tu skorzystać z punktu przewijania niemowląt, a starsze dziecko może zająć się zabawą w kąciku dla dzieci, gdzie znajdzie klocki, układanki, stolik do rysowania wyposażony w kredki, papier i kolorowanki. Parter jest dostępny dla wózków poprzez podjazd dla niepełnosprawnych, piętra wyższe poprzez windy. Rodzice z małymi dziećmi mogą skorzystać z obszernej toalety dla osób niepełnosprawnych mieszczącej się na parterze urzędu. Internetowa możliwość rezer¬wacji numerków na konkretną godzinę wizyty w urzędzie.

Urząd Dzielnicy Białołęka ul. Modlińska 197, http://www.bialoleka.waw.pl/page/
Matki z dziećmi i kobiety w ciąży są obsługi¬wane poza kolejnością. Dla dzieci jest kącik z kredkami i klockami. W łazience dla osób niepełnosprawnych można skorzystać z przewijaka. Parter jest dostępny dla wózków poprzez podjazd dla niepełnosprawnych, piętra wyższe poprzez windę.

Urząd Dzielnicy Bielany ul. S. Żeromskiego 29, http://www.bielany.waw.pl/page/
Dla opiekunów z dziećmi przewidywane są następujące rozwiązania: jest kącik zabaw dla dzieci wyposażony w stolik, krzesełka oraz kredki, kolorowanki i klocki. Pokój dla matek karmiących, a w nim przewijak. Sze¬roka winda umożliwia przejazd z wózkiem na wszystkie piętra urzędu. Są podjazdy dla wózków. W urzędzie znajduje się oddzielna toaleta dla osób niepełnosprawnych, w której rodzice z małymi dziećmi i z wóz¬kami mogą swobodnie się poruszać. Można też umówić się na konkretną godzinę na wizytę w urzędzie. Osoby z małymi dziećmi i kobiety z widoczną ciążą obsługiwani są poza kolejnością. Na terenie urzędu ma swoje pomieszczenia stowarzyszenie mam „Mamy czas”.

Urząd Dzielnicy Mokotów ul. Rakowiecka 25/27, http://mokotow.waw.pl/page/index.php
Parter jest dostępny dla wózków poprzez podjazd dla niepełnosprawnych. Rodzice mogą skorzystać z przewijaka, a mamy nakarmić dziecko w pokoju socjalnym. Opiekunowie małych dzieci i kobiety w ciąży są obsługiwani poza kolejnością. Dla dzieci jest stolik z kredkami i kolorowankami.

Urząd Dzielnicy Ochota ul. Grójecka 17a, http://www.urzadochota.waw.pl/page/index.php
Dzięki automatycznie otwieranym drzwiom wejściowym, podjazdom i windom można swobodnie poruszać się po urzędzie z wózkiem. Przygotowano pokój, który jest udostępniany matkom karmiącym. W oddzielnej toalecie dla osób niepełnosprawnych można skorzystać z przewijaka. Rodzice z małymi dziećmi i kobiety w ciąży mogą otrzymać numerek priorytetowy i zostać obsłużeni poza kolejnością lub umówić się poprzez stronę internetową na wizytę o określonej godzinie. Dla dzieci zorganizowano kącik z kredkami, kolorowankami, książeczkami i układankami, a w przypadku długiego załatwiania sprawy dzieci towarzyszące rodzicom otrzymują kredki i kartki na stanowisku.

Urząd Dzielnicy Praga Południe ul. Grochowska 274, http://www.pragapld.waw.pl/
W urzędzie są dogodne podjazdy dla wózków oraz windy. Rodzice małych dzieci obsługiwani są w pierwszej kolejności. Mali mieszkańcy mogą skorzystać z kącika wyposażonego w wykładzinę podłogową, fotel obrotowy, stolik dziecięcy, krzesełka, aplikacje naścienne, kredki, temperówki, książeczki do kolorowania, pluszaki. Dostępny jest też wyodrębniony  pokój dla rodziców, gdzie można malucha nakarmić i przewinąć na przystosowanym przewijaku. Pokój jest udekorowany aplikacjami naściennymi, wyposażony w umywalkę, a na prośbę rodzica wydawane są pieluchy.

Urząd Dzielnicy Praga Północ ul. Ks. I. Kłopotowskiego 15, http://www.praga-pn.waw.pl/page/
W budynku na parterze znajduje się kącik zabaw dla dzieci ze stolikiem i krzesełkami, wyposażony w zabawki, kredki i malowanki. Udostępnione jest pomieszczenie z przewijakiem oraz pokój dla matki i dziecka, w którym można dziecko nakarmić. Przy wejściu do budynku znajduje się podjazd i automatyczne drzwi ułatwiające wjeżdżanie wózkami. Windy przystosowane są do przewożenia wózków. Rodzice małych dzieci i kobiety w ciąży dostają numerki priorytetowe. Można też umówić się na wizytę w Urzędzie, na konkretną godzinę.

Urząd Dzielnicy Rembertów al. Gen. A. Chruściela „Montera” 28, http://www.rembertow.waw.pl/
W budynku znajdują się: winda, podjazd dla wózków, kącik zabaw z pluszakami, zabawkami eduka¬cyjnymi, kredkami i kartkami . W toalecie dla niepełnosprawnych znajduje się przewijak.  W przylegającym do urzędu parku urządzono ogrodzony placyk zabaw dla dzieci, ze zjeżdżal¬nią, urządzeniem do wspinania „fort”, „walec”, piaskownicą, karuzelą, ławką dla młodzieży, podwójną huśtawką wagową i bujakiem na sprężynie. Rodzice małych dzieci i kobiety w ciąży obsługiwani są poza kolejnością. Na życzenie matek karmiących udostępniany jest oddzielny pokój.

Urząd Dzielnicy Śródmieście ul. Nowogrodzka 43, http://www.srodmiescie.warszawa.pl/cms/
Urząd został w pełni przystosowany do potrzeb młodych rodziców: ma podjazdy, windy, prze¬wijak w toalecie, pokój laktacyjny i specjalny kącik zabaw dla dzieci w obsługi interesantów. Rodzice z małymi dziećmi obsługiwani są poza kolejnością.

Urząd Dzielnicy Targówek ul. L. Kondratowicza 20, http://www.targowek.waw.pl/page/
W budynku na parterze znajduje się kącik zabaw dla dzieci, rodzicom z małymi dziećmi przysługują priorytetowe numerki. Urząd jest wyposażony w podjazdy i windy dla wózków, przewijak. Można też umówić się na konkretną godzinę na wizytę w urzędzie.

Urząd Dzielnicy Ursus pl. Czerwca 1976r. nr 1, http://www.ursus.warszawa.pl/index.php?dzial=aktualnosci
W budynku na parterze znajduje się kącik zabaw dla dzieci ze stolikiem i krzesełkami, wyposażony w zabawki, kredki i malowanki, oraz miejsce do przewijania niemowląt. Drzwi wejściowe do urzędu są automatyczne, co ułatwia wchodzenie i wychodzenie. Rodzice z małymi dziećmi i kobiety w ciąży obsługiwani są poza kolejnością. Można też umówić się na konkretną godzinę na wizytę w urzędzie.

Urząd Dzielnicy Ursynów al. Komisji Edukacji Narodowej 61 http://www.ursynow.waw.pl/page/index.php
W budynku Urzędu (na parterze i na pierwszym piętrze) znajdują się dwa kąciki zabaw dla dzieci ze stolikami i krzesełkami, wyposażone w zabawki, kredki i malowanki. Na parterze matki z dziećmi mogą skorzystać z pomiesz¬czenia do karmienia niemowląt oraz przewijaka usytuowanego w przestronnej łazience.  Osobom z dziećmi do lat 3 oraz kobietom w ciąży wydawane są w informacji WOM numerki priorytetowe do załatwiania spraw. Wizytę w Urzędzie można także umówić przez Internet. Drzwi do budynku Urzędu usytuowanego na poziomie gruntu (nie ma bariery architektonicznej w postaci schodów) rozsuwają się automatycznie co ułatwia wchodzenie i wychodzenie z wózkami dziecięcymi zarówno od ulicy Al. Komisji Edukacji Narodowej jak i od parkingu. Przestronne windy umożliwiają wjazd wózkami dziecięcymi na wyższe kondygnacje.

Urząd Dzielnicy Wawer ul. Żegańska 1, http://www.wawer.warszawa.pl/
Rodzice z małymi dziećmi obsługiwani są poza kolejnością. Na terenie sali obsługi interesantów znajduje się kącik malucha, w którym dzieci mogą spędzać czas na zabawie. Wyposażony jest w stolik i krzesełka, kredki, zabawki pluszowe.  Istnieje  również pokój dla matki i dziecka, w którym można dziecko przewinąć (dostęp do umywalki), nakarmić (fotel dla matki karmiącej, fotelik dla dziecka), przebrać. Na maluchy w informacji często czeka drobiazg – lizak lub balon. Jedne z drzwi wejściowych do urzędu są automatyczne, co ułatwia wchodzenie i wychodzenie osób niepełnosprawnych oraz z wózkami dziecięcymi. Można umówić się na konkretną godzinę na wizytę w urzędzie. Droga z parkingu ze zniwelowanymi krawężnikami. Nowa, nowoczesna winda, podjazd dla niepełnosprawnych na zewnątrz.

Urząd Dzielnicy Wesoła ul. 1 Praskiego Pułku 33, http://www.wesola.waw.pl/nowa/index.php
W holu urzędu znajduje się kącik zabaw dla dzieci wyposażony w stolik i krzesełka oraz kredki, kolorowanki, klocki. Na maluchy w informacji często czeka drobiazg – lizak lub balon. Droga z parkingu oraz z przystanków autobusowych ze zniwelowanymi krawężnikami, wejście do budynku bez schodów, otwierane automatycznie drzwi wejściowe, wewnątrz budynku winda. W urzędzie znajduje się oddzielna toaleta dla niepełnosprawnych, w której rodzice z małymi dziećmi i z wózkami mogą swobodnie się poruszać oraz bezpiecznie przewinąć dziecko. Dodatkowo na życzenie matek karmiących udostępniane jest oddzielne pomieszczenie socjalne.

Urząd Dzielnicy Wilanów ul. S. Kostki Potockiego 11 http://www.wilanow.pl/
W holu urzędu jest kącik zabaw dla dzieci, kredki, kolorowanki, drewniane zabawki, krzesełko do karmienia niemowląt. W przestrzeni WOM jest toaleta dla niepełnosprawnych, w której rodzice z małymi dziećmi mogą bezpiecznie przewinąć dziecko. Przy wejściu do urzędu zainstalowany jest podnośnik do skorzystania przez rodziców z dziećmi w wózkach. Kobiety w ciąży oraz rodzice z małymi dziećmi obsługiwani są poza kolejnością. Istnieje możliwość umówienia się na konkretną godzinę na wizytę w urzędzie.

Urząd Dzielnicy Włochy al. Krakowska 257, http://www.ud-wlochy.waw.pl/page/
W urzędzie jest kącik dla dzieci z kredkami, klockami, zabawkami oraz pokój dla matki z dzieckiem, a w nim przewijak i miejsce do karmienia. Zainstalowano przewijak w jednej z toalet w WOM.

Urząd Dzielnicy Wola al. Solidarności 90, http://www.wola.waw.pl/page/
W urzędzie jest kącik wyposażony w kredki i papier do rysowania, drewniane zabawki, oddzielną toaletę dla niepełnosprawnych, w której rodzice z małymi dziećmi i z wózkami mogą swobodnie się poruszać oraz przewinąć dziecko. Jeśli jest taka potrzeba udostępniany jest pokój, gdzie matki mogą nakarmić dzieci. W informacji urzędu kobietom w ciąży i opiekunom z dziećmi, wydawane są priorytetowe numerki. Szeroka winda umożliwia przejazd z wózkiem na wszystkie piętra urzędu.

Urząd Dzielnicy Żoliborz ul. J. Słowackiego 6/8 , http://www.zoliborz.org.pl/
Są dogodne podjazdy dla wózków, drzwi na salę obsługi otwierają się automatycznie. Jest kącik zabaw dla dzieci wyposażony w stolik i krzesełka oraz kredki, kolorowanki, klocki. W urzędzie znajduje się oddzielna toaleta dla niepełnosprawnych, w której rodzice z małymi dziećmi mogą bezpiecznie przewinąć dziecko. Dodatkowo na życzenie matek karmiących udostępniane jest oddzielne pomieszczenie socjalne.