Rodzinne Imprezy w 18 dzielnicach

opublikowano: 18 maja 2015 - 15:54, afiedotow

Tego lata nie będziecie się nudzić! Rozpoczęliśmy cykl miejskich imprez plenerowych!

Dzięki dofinansowaniu Miasta tego lata w Warszawie odbędzie się blisko 90 rodzinnych imprez plenerowych. W planach są wycieczki historyczne, animacje, warsztaty, gry miejskie, zabawy podwórkowe i rodzinne budowanie z klocków. Nie będziemy się nudzić!

W tym tygodniu bawimy się na Białołęce, Żoliborzu, Wawrze i Ursusie!

ROZŚPIEWANA RODZINKA

czwartek, 6 sierpnia, g. 18.30-19.30, Teatr Roma, ul. Nowogrodzka 49

Przez całe wakacje warszawskie rodziny mają szansę wziąć udział w „Rodzinnych warsztatach muzycznych” organizowanych przez Fundację Miejsce Kreatywne w teatrze Roma. Warsztaty odbywają się raz w tygodniu zaczynając od drugiego tygodnia lipca do końca sierpnia 2015 r. Łącznie odbędzie się 8 spotkań warsztatowych oraz koncert. Podczas warsztatów rodzice wraz z dziećmi uczą się śpiewać polskich przebojów z różnych lat od 20 do współczesności oraz wspólnie przygotowują instrumenty perkusyjne. Istnieje również możliwość spróbowania swoich sił w grze na fortepianie lub pianinie. Uczestnicy mają okazję bawić się muzyką, pozbyć zahamowań oraz poznać swój potencjał. Najważniejsze, że mogą wspólnie coś stworzyć – w tym przypadku jest to program muzyczny, który pod koniec wakacji zaprezentują swoim przyjaciołom i rodzinie.

SPACEROWNIA

piątek, 7 sierpnia, g.10.00, Żoliborz, Park im.S.Żeromskiego

To wspólne spacery po warszawskich parkach przeznaczone dla rodzin z małymi dziećmi oraz dla takich, które poza „maluchem” (dzieckiem do lat 5) mają dzieci w wieku szkolnym (szkoła podstawowa). Organizowane będą do końca wakacji. Są to zajęcia, które pokazują, jak bawić się z dziećmi w przestrzeni miejskiej (w parkach i na otwartych placach zabaw), pomagają zintegrować środowisko młodych rodziców oraz nawiązać nowe przyjaźnie i wymienić się doświadczeniami, ale również zachęcają starsze rodzeństwo do zabawy z maluchami. Rodzinom towarzyszy animator-pedagog oraz wolontariusze.

KREATYWNA LODÓWKA

sobota, 8 sierpnia, g. 10.30-12.30, Wawerski Klub dla Mam, ul. Żegańska 1A

Interaktywny warsztat – wspaniała przygoda zgłębiająca tajemnice zdrowych produktów. Poznamy urodzonego optymistę – magnezika, kolorową rodzinkę fitoskładników oraz wiele innych bohaterów, którzy wspierają nasze zdrowie. Dzieci wraz z opiekunami poznają rolę i funkcję składników odżywczych dzięki czemu chętniej sięgają po różnorodne produkty spożywcze. Uczymy się wspólnie jak komponować posiłki.

WARSZAWSKA AKADEMIA MŁODEGO NAUKOWCA

sobota, 8 sierpnia, g.11.00-13.00, Białołęcki Ośrodek Kultury, ul. van Gogha 1

niedziela, 9 sierpnia, g. 12.30-14.30, Dom Kultury MIŚ, ul. Zagłoby 17

Zajęcia skierowane do wszystkich ciekawych świata dzieci i ich rodziców. Eksperymenty prowadzone przez doświadczony i pełen pasji zespół trenerów to niezapomniana przygoda ze światem nauki praktycznie pokazująca w jaki sposób możliwe jest uatrakcyjnienie procesu edukacji szkolnej o zabawę połączoną z odkrywaniem ciekawostek otaczającego nas świata. Poprzez fascynującą zabawę dzieci łatwo przyswajają wiedzę, zdobywają nowe umiejętności i mają możliwość zrozumienia zjawisk poprzez zadawanie pytań i samodzielne wykonanie doświadczeń. Rodzice poznają sposoby na ukierunkowanie zainteresowania dzieci na prace manualne, wspólną zabawę i ciekawe spędzanie czasu przy tworzeniu ekscytujących eksperymentów.

Więcej informacji: Ursus, Białołęka

WARSZAWA TY I JA

sobota, 8 sierpnia, g. 10.00, ul. Trawiasta 10, biblioteka w Wawrze

Zapraszamy na wycieczkę, w czasie której odkryjemy tajemnice Anina – jednego z najciekawszych osiedli na terenie dzielnicy Wawer. Wawer to największa pod względem powierzchni dzielnica Warszawy. Zielona, tajemnicza, malownicza, nastrojem bliżej jej do małego miasteczka niż do części metropolii. Nic dziwnego, że miejsce to upodobali sobie wybitni przedstawiciele kultury. Dobrze się im tu mieszkało i tworzyło. A o kim mowa? Dowiemy się oczywiście na wycieczce. Nie zabraknie też opowieści o wydarzeniach historycznych, jakich Wawer był świadkiem.

niedziela, 9 sierpnia, g. 10.00, Stacja kolejowa w Ursusie, ul. Wiosny Ludów

W czasie wycieczki poszukamy przemysłowych korzeni dzielnicy, które widoczne są na herbach używanych przez Ursus w przeszłości. A może ciekawią Was czasy bardziej współczesne? Jeśli chcecie dowiedzieć się, co takiego wydarzyło się w czerwcu 1976 r. i jaki wpływ miało to na historię Ursusa, przybywajcie na niedzielne spotkanie. Dowiemy się też, co wspólnego ma dzielnica Ursus z Sienkiewiczem? Gdzie w Ursusie jest stocznia? Kto mieszkał przy ulicy Parkowej w Grabkowie, i kto nadal tam mieszka choć pod innym adresem? Kto namalował obraz dla Kościoła św. Jana Apostoła? Co wspólnego miało siedem panien z dzisiejszym Ursusem?

Więcej informacji: tutaj

Wydarzenia w 18 dzielnicach przygotowało 6 organizacji pozarządowych:

• Fundacja Dziecięcy Uniwersytet Ciekawej Historii: Warszawa Ty i ja. Na tropie tajemnic heraldyki

Więcej informacji: www.duch.edu.pl

• Fundacja Miejsce Kreatywne oraz Fundacja A.R.T.: Aktywne Miasto Rodzinne

Więcej informacji: www.festiwalrodziny.pl/warszawa-aktywne-miasto-rodzinne

• Fundacja Zwalcz Nudę: Aktywna rodzina – Kapitan Warszawa zaprasza!

Więcej informacji: www.zwalcznude.eu/aktywna-rodzina

• Fundacja Rodzinna: Gry i zabawy międzypokoleniowe