Warszawskie Dni Rodzinne 14,15,16 września 2018 r.

opublikowano: 14 września 2018 - 09:08, ejozwiak

Już po raz XII Zwalcz Nudę organizuje w dniach 14,15,16 września Warszawskie Dni Rodzinne. Miasto Stołeczne Warszawa jest partnerem wydarzenia.

Warszawskie Dni Rodzinne, to wyjątkowy weekend, podczas którego najlepsze miejskie instytucje otwierają swoje drzwi dla warszawskich rodzin. Co roku na dwa weekendy (na wiosnę oraz na jesieni) zamieniamy stolicę w wielki, radosny plac zabaw. Dzięki współpracy z setkami punktów w stolicy stworzono wyjątkowy program animacji. Wszystko jest otwarte, bezpłatne i skierowane do Rodzin.

Warszawskie Dni Rodzinne to dla warszawskich rodzin trzy dni wspaniałej zabawy. Czekają między innymi:  zajęcia z matematyką na wesoło, warsztaty z językiem angielskim, animacje cyrkowe, zajęcia z tenisa, można skorzystać z konsultacji okulisty oraz specjalistów z kliniki leczenia jąkania.

Dopełnieniem tego weekendu będzie Warszawski Piknik Rodzinny organizowany 15 września na błoniach PGE Narodowego w godz. 12:00-17:00 gdzie na warszawskie rodziny czekać będzie moc niepowtarzalnych atrakcji takich jak plac zabaw, skręcanie balonów, eksperymenty naukowe, spotkanie z  rybką MiniMini+, konsultacje ze specjalistami, oferta edukacyjna szkół językowych, warsztaty ceramiczne, automaty do gry, a także nauka pierwszej pomocy.

Ponadto swoją ofertę zaprezentują Warszawskie Kluby dla Rodzin współfinansowane przez Miasto oraz zostanie udzielona informacje odnośnie oferty skierowanej do warszawskich rodzin. W tej edycji zorganizują zajęcia: Oddział Terenowy Towarzystwa Rozwijania Aktywności Dzieci „SZANSA” Warszawa Targówek, Fundacja Chrześcijańska NEBO, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Zarząd Mazowieckiego Oddziału Wojewódzkiego, Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej, Kościół Armii Zbawienia
w Rzeczypospolitej Polskiej oraz Przymierze Rodzin. W tej edycji Kluby oferują zajęcia sensoryczne
z ciastoliną oraz leśna ciastoliną, wielki twister, wielkie bański, malowanie buziek, zajęcia plastyczne, tworzone będą także butony oraz w mini warsztatowni "W świecie włóczki" będzie można stworzyć włóczkowe stworki oraz obrazy włóczką malowane.

Ratusz dofinansowuje od 2011r. Warszawskie Kluby dla Rodzin.  Kluby dają możliwość spotkania się z innymi rodzicami, dzielenia się problemami dotyczącymi rodzicielstwa  i wychowywania dzieci. W ramach działań Klubów jego uczestnicy - mamy, ojcowie, babcie, opiekunowie dzieci - mogą korzystać m.in. ze spotkań ze specjalistami, zajęć edukacyjnych i grup zabawowych dla dzieci, warsztatów psychoedukacyjnych i grup wsparcia dla dorosłych. W 2016 roku oferta została poszerzona o Kluby, których działania skierowano do rodzin z dziećmi w wieku 0-6 lat, mieszkających na obszarach rewitalizowanych Pragi-Północ, Pragi-Południe i Targówka. Dofinansowanie 12 miejsc integracji w ramach umów wieloletnich 2016-2018 nakłady 1,6 mln oraz
12 miejsc integracji na terenach rewitalizowanych w ramach umów wieloletnich 2018-2019, ponad 2 mln zł.)

Wstęp na wszystkie zajęcia jest bezpłatny, po wcześniejszym zapisaniu się i zarezerwowaniu miejsca!

Szczegółowe informacje www.warszawskiednirodzinne.pl