WARSZAWSKIE DNI RODZINNE 16-18 marca 2018

opublikowano: 12 marca 2018 - 11:09, ejozwiak

Już po raz XI Zwalcz Nudę organizuje w dniach 16,17,18 marca Warszawskie Dni Rodzinne. Miasto Stołeczne Warszawa jest partnerem wydarzenia.

Warszawskie Dni Rodzinne, to wyjątkowy weekend, podczas którego najlepsze miejskie instytucje otwierają swoje drzwi dla warszawskich rodzin. Co roku na dwa weekendy (na wiosnę oraz na jesieni) zamieniamy stolicę w wielki, radosny plac zabaw. Dzięki współpracy z setkami punktów w stolicy stworzono wyjątkowy program animacji. Wszystko jest otwarte, bezpłatne i skierowane do Rodzin.

Warszawskie Dni Rodzinne to dla warszawskich rodzin trzy dni wspaniałej zabawy. Czekają między innymi:  zajęcia z matematyką na wesoło, warsztaty z językiem angielskim, animacje cyrkowe, zajęcia z tenisa, można skorzystać z konsultacji okulisty oraz specjalistów z kliniki leczenia jąkania.

Dopełnieniem tego weekendu będzie Warszawski Piknik Rodzinny organizowany 19 marca w CRS Bielany przy ul. Lindego 20 w godz. 11:00-17:00 gdzie na warszawskie rodziny czekać będzie moc niepowtarzalnych atrakcji takich jak plac zabaw, skręcanie balonów, eksperymenty naukowe, spotkanie z  rybką MiniMini+, konsultacje ze specjalistami, oferta edukacyjna szkół językowych, warsztaty ceramiczne, automaty do gry, a także nauka pierwszej pomocy.

Ponadto swoją ofertę zaprezentują Warszawskie Kluby dla Rodzin współfinansowane przez Miasto oraz zostanie udzielona informacje odnośnie oferty skierowanej do warszawskich rodzin. W tej edycji zorganizują zajęcia: Oddział Terenowy Towarzystwa Rozwijania Aktywności Dzieci „SZANSA” Warszawa Targówek, Stowarzyszenie dla Rodzin oraz Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Zarząd Mazowieckiego Oddziału Wojewódzkiego. W tej edycji Kluby oferują zajęcia z masy Niutonowskiej, wybuchy wulkaniczne, zajęcia plastyczne, gry planszowe oraz tworzone będą buttony.

Ratusz dofinansowuje od 2011r. Warszawskie Kluby dla Rodzin.  Kluby dają możliwość spotkania się z innymi rodzicami, dzielenia się problemami dotyczącymi rodzicielstwa  i wychowywania dzieci. W ramach działań Klubów jego uczestnicy - mamy, ojcowie, babcie, opiekunowie dzieci - mogą korzystać m.in. ze spotkań ze specjalistami, zajęć edukacyjnych i grup zabawowych dla dzieci, warsztatów psychoedukacyjnych i grup wsparcia dla dorosłych. W 2016 roku oferta została poszerzona o Kluby, których działania skierowano do rodzin z dziećmi w wieku 0-6 lat, mieszkających na obszarach rewitalizowanych Pragi-Północ, Pragi-Południe i Targówka. Dofinansowanie 12 miejsc integracji w ramach umów wieloletnich 2016-2018 nakłady 1,6 mln oraz
11 miejsc integracji na terenach rewitalizowanych w ramach umów wieloletnich 2018-2019, ponad 2 mln zł.)

Wstęp na wszystkie zajęcia jest bezpłatny, po uprzednim zapisaniu się i zarezerwowaniu miejsca!

Szczegółowe informacje www.warszawskiednirodzinne.pl