Warszawa Rodzinna

Warszawa Rodzinna

Warsztaty improwizacji dla dzieci „Opowiedz mi bajkę”

Powiększ Zwykły Pomniejsz
opublikowano: 09 grudnia 2019 - 14:26, lsadkowski

W sobotę 14 grudnia o godz. 10:00 zapraszamy na kolejne zajęcia dla dzieci w wieku 3-8 oraz ich rodziców, podczas których będą uczyć się, bawić się i improwizować w towarzystwie muzyków i książek. Organizatorem warsztatów jest Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej, a będzie nas gościło Miejsce Aktywności Lokalnej | MAL Kłobucka 14.

Muzycznym gościem warsztatów będzie flecistka Karina Kusior (finalistka konkursu Młody Muzyk Roku 2014) oraz kompozytor i pianista Jarosław Siwiński. Tym razem zajęcia poprowadzi kontrabasistka Małgorzata Kołcz.

 

Główną ideą zajęć jest połączenie inspirowanych grafiką improwizacji: najpierw literackiej, a następnie muzycznej. Dzieci układają własne historie na podstawie prezentowanych książek obrazkowych. Tak zaimprowizowane bajki są następnie, pod kierunkiem prowadzących zajęcia, „tłumaczone” na język muzyczny.

 

Improwizacja jest podstawową, pierwotną i najbardziej radosną formą uprawiania muzyki, dlatego warsztaty „Opowiedz mi bajkę” łączą dziecięcą kreatywność i wyobraźnię z książkami i muzyką współczesną.

 

Zajęcia cyklu prowadzą muzycy różnych specjalności, dzięki czemu dzieci poznają różne brzmienia muzyki współczesnej i różne sposoby improwizacji. Prócz zabaw z improwizacjami i książkami, dzieci poznają różne techniki wydobywania dźwięku, które eksponują jego walory kolorystyczne i dynamiczne, a także będą mogły same zagrać na perkusjonaliach.

 

Zajęcia trwają 90 minut z krótką przerwą.

 

Udział w warsztatach jest bezpłatny - liczba miejsc jest ograniczona. Rejestracja uczestników zajęć odbywa się telefonicznie pod nr. 790 395 228 oraz e-mailowo: warsztaty@artdecogroup.eu

 

Serdecznie zapraszamy!

 

Projekt współfinansuje Dzielnica Ursynów m.st. Warszawy.