Warszawa Rodzinna

Warszawa Rodzinna

WIĘCEJ MIEJSC W ŻŁOBKACH - WYNIKI DRUGIEGO KONKURSU ŻŁOBEK BLISKO DOMU

Powiększ Zwykły Pomniejsz
opublikowano: 06 grudnia 2019 - 16:01, lsadkowski

Sukcesem zakończył się kolejny konkurs na wykup miejsc w żłobkach. Miasto pozyskało w nim ponad 1000 miejsc, które będą mogły być uruchomione jeszcze w tym roku. W konkursie wzięło udział ponad 100 podmiotów oferując opiekę nad dziećmi do lat 3. Ostatecznie do dofinasowania zostało skierowanych 68 ofert. Najwięcej na Mokotowie, Pradze Południe, Ursynowie, Białołęce i Ursusie

Wykupione przez Miasto w drodze konkursu miejsca będą działać w standardzie miejskim w placówkach niepublicznych (żłobki, kluby dziecięce oraz punkty dziennej opieki). Rodzice nie zapłacą za nie, dokładnie tak jak w żłobku publicznym i publicznym punkcie dziennego opiekuna, a pokryją jedynie koszty wyżywienia dziecka. Rekrutacja dzieci do żłobków niepublicznych dofinansowanych przez Miasto obejmie dzieci znajdujące się na listach rezerwowych zarejestrowanych w Systemie rekrutacji Zespołu Żłobków m.st. Warszawy.

Informujemy, że placówki, które zostały wskazane do dofinansowania przez Prezydenta m.st. Warszawy i których właściciele podpiszą umowy będą sukcesywnie dołączane do Systemu rekrutacji prowadzonego przez Zespół Żłobków m.st. Warszawy. Każdorazowo informacja o włączeniu nowych placówek do systemu będzie przekazywana rodzicom oczekującym na miejsce w żłobku.

Pliki do pobrania

 1. 1.
  Zarządzenie o wynikach konkursu
  (plik: zarzadzanie_1820_0612.doc, rozmiar pliku: 35 KB)
  Download
 2. 2.
  Lista podmiotów zakwalifikowanych do dofinansowania
  (plik: zalacznik_1820_0612zal.doc, rozmiar pliku: 178.5 KB)
  Download
 3. 3.
  Wykaz placówek zakwalifikowanych do dofinansowania
  (plik: wykaz_placowek_zakwalifikowanych_do_dofinansowania.xlsx, rozmiar pliku: 13.57 KB)
  Download