WIĘCEJ MIEJSC W ŻŁOBKACH - WYNIKI KONKURSU „ŻŁOBEK BLISKO DOMU...

opublikowano: 17 czerwca 2020 - 11:58, lsadkowski

WIĘCEJ MIEJSC W ŻŁOBKACH - WYNIKI KONKURSU „ŻŁOBEK BLISKO DOMU 20-23”

Zakończył się kolejny konkurs na wykup miejsc w żłobkach. Miasto pozyskało w nim blisko 1000 miejsc, które będą mogły być uruchomione jeszcze w tym roku. W konkursie wzięło udział ponad 80 podmiotów oferujących opiekę nad dziećmi do lat 3. Ostatecznie do dofinasowania zostało skierowanych 31 ofert. Najwięcej na Pradze Południe, Targówku, Żoliborzu (osiedle Sady Żoliborskie) oraz w Wawrze (osiedle Marysin Wawerski).

Wykupione przez Miasto w drodze konkursu miejsca będą działać w standardzie miejskim w placówkach niepublicznych (żłobki, kluby dziecięce oraz punkty dziennej opieki). Rodzice nie zapłacą za nie, dokładnie tak jak w żłobku publicznym i publicznym punkcie dziennego opiekuna, a pokryją jedynie koszty wyżywienia dziecka. Rekrutacja dzieci do żłobków niepublicznych dofinansowanych przez Miasto obejmie dzieci znajdujące się na listach rezerwowych zarejestrowanych w Systemie rekrutacji Zespołu Żłobków m.st. Warszawy.

Informujemy, że placówki, które zostały wskazane do dofinansowania przez Prezydenta m.st. Warszawy i których właściciele podpiszą umowy zostaną dołączone do Systemu rekrutacji prowadzonego przez Zespół Żłobków m.st. Warszawy. Informacja o włączeniu nowych placówek do systemu będzie przekazana rodzicom oczekującym na miejsce w żłobku.

Zarządzenie o wynikach konkursu
    (plik: zarzadzenie_0782_1606.doc, rozmiar pliku: 31.5 KB)
    Lista podmiotów zakwalifikowanych do dofinansowania
    (plik: zalacznik_0782_1606zal.doc, rozmiar pliku: 104.5 KB)