WIĘCEJ MIEJSC W ŻŁOBKACH - WYNIKI KONKURSU „ŻŁOBEK DLA MALUSZKA...

opublikowano: 18 sierpnia 2020 - 15:23, lsadkowski

WIĘCEJ MIEJSC W ŻŁOBKACH - WYNIKI KONKURSU „ŻŁOBEK DLA MALUSZKA 20-23”

Zakończył się kolejny konkurs na wykup miejsc w żłobkach. Miasto pozyskało w nim ponad 130 miejsc, które będą mogły być uruchomione jeszcze we wrześniu tego roku. Wśród nich jest blisko 80 miejsc w specjalnym reżimie sanitarnym przeznaczonym dla grup niemowlęcych.

W konkursie wzięło udział ponad 30 podmiotów oferujących opiekę nad dziećmi do lat 3. Ostatecznie do dofinasowania zostało skierowanych 8 ofert w ośmiu dzielnicach.

Wykupione przez Miasto w drodze konkursu miejsca będą działać w standardzie miejskim w placówkach niepublicznych (żłobki, kluby dziecięce oraz punkty dziennej opieki). Rodzice nie zapłacą za nie, dokładnie tak jak w żłobku publicznym i publicznym punkcie dziennego opiekuna, a pokryją jedynie koszty wyżywienia dziecka. Rekrutacja dzieci do żłobków niepublicznych dofinansowanych przez Miasto obejmie dzieci znajdujące się na listach rezerwowych zarejestrowanych w Systemie rekrutacji Zespołu Żłobków m.st. Warszawy.

Informujemy, że placówki, które zostały wskazane do dofinansowania przez Prezydenta m.st. Warszawy i których właściciele podpiszą umowy zostaną dołączone do Systemu rekrutacji prowadzonego przez Zespół Żłobków m.st. Warszawy. Informacja o włączeniu nowych placówek do systemu będzie przekazana rodzicom oczekującym na miejsce w żłobku.

Zarządzenie o wynikach konkursu
    (plik: zarzadzenie_1039_1808.doc, rozmiar pliku: 31 KB)
    Lista podmiotów zakwalifikowanych do dofinansowania
    (plik: zalacznik_1039_1808.doc, rozmiar pliku: 53 KB)