Warszawa Rodzinna

Warszawa Rodzinna

XIII Warszawskie Spotkanie Wigilijne

Powiększ Zwykły Pomniejsz
opublikowano: 12 grudnia 2016 - 13:47, ejozwiak

W niedzielę, 18 grudnia 2016 r., w godz. 11.00 - 15.00 zapraszamy mieszkańców na XIII Warszawskie Spotkanie Wigilijne na pl.Teatralnym.

Wspólne kolędowanie, degustacja tradycyjnych potraw, szopka bożonarodzeniowa i orszak Świętej Rodziny to tylko część niedzielnych atrakcji.

W trakcie spotkania Pani Prezydent Hanna Gronkiewicz – Waltz złoży wszystkim Warszawiakom życzenia i tradycyjnie podzieli się z nimi opłatkiem.

Przybędzie również Św. Mikołaj z licznymi pomocnikami z Krainy Św. Mikołaja, którzy wspólnie z najmłodszymi uczestnikami spotkania stworzą na Placu Teatralnym prawdziwą fabrykę pierników, ozdób świątecznych i zabawek. Dodatkowo Św. Mikołaj przygotował liczne konkursy i niespodzianki, stwarzając okazję do wykazania się i świetnej zabawy. Każdy uczestnik wyjdzie z krainy z własnoręcznie wykonaną świąteczną pamiątką i z szerokim uśmiechem.

O zimowy, świąteczny klimat imprezy zadbają zaproszeni Goście, którzy na scenie zaprezentują oryginalne aranżacje kolęd i pastorałek. Wystąpią dla Państwa m.in. Jakub Jurzyk w towarzystwie dzieci i młodzieży, Karolina Jarzyńska, Zuzanna Mulec, zespół Tańcograjka oraz Chór Wychowanków hm Wł. Skoraczewskiego. Jedną z ciekawszych ofert artystycznych spotkania będzie zbudowana na placu Teatralnym Szopka Betlejemska i wystawienie spektaklu artystycznego, obejmującego inscenizację obrazów w Szopce Betlejemskiej oraz podróż Świętej Rodziny ze świtą, w formie kilku aktów rozgrywających się w kolejnych odsłonach na Placu Teatralnym oraz inscenizacja Jasełek na scenie w wykonaniu Teatru Plastycznego MAKATA.

Przedstawiciele Straży Miejskiej oraz Bractwo Kawalerów Gutenberga zorganizują warsztaty plastyczne, podczas których każdy będzie mógł wykonać ozdoby choinkowe i współtworzyć ogromny łańcuch życzeń. Studenci Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, będą służyć poradą prawną wszystkim zainteresowanym uczestnikom imprezy

Na uczestników XIII Warszawskiego Spotkania Wigilijnego będzie czekał również wigilijny poczęstunek. Do degustacji mieszkańców będą następujące rodzaje i liczba potraw: 2 000 porcji bigosu z grzybami, 2 000 porcji pierogów z kapustą i grzybami,  2 000 porcji barszczu czerwonego, 4 000 pasztecików z kapustą, 2 000 drożdżówek z makiem.

Dbając o dostępność imprezy dla wszystkich uczestników, dokładamy starań by była ona przyjazna i dostępna dla każdego gościa poprzez następujące udogodnienia:

  DOSTĘPNOŚĆ Z POMOCĄ DLA OSÓB PORUSZAJĄCYCH SIĘ NA WÓZKACH

Oba wejścia na teren imprezy tj. od ul. Wierzbowej oraz od ul. Senatorskiej, a także wejścia do namiotów wyposażone będą w podjazdy.

Aby ułatwić poruszanie się osób na wózkach w namiotach gastronomicznych zapewniamy miejsce do spożywania potraw w pobliżu stanowisk ich wydawania.

Osoby z niepełnosprawnością będą mogły liczyć na wsparcie asystentów – przy wejściach na plac oraz na terenie imprezy dostępnych będzie 5 osób. Asystenci będą posiadać imienne identyfikatory wraz ze zdjęciem.

  OSOBA ZNAJĄCA JĘZYK MIGOWY DO DYSPOZYCJI

Zapewniamy tłumacza języka migowego, który będzie obecny na scenie. Dodatkowo obok sceny zostanie zainstalowany telebim, na którym będą wyświetlane teksty kolęd i pastorałek.

Ponadto konferansjer będzie prowadził zapowiedzi w sposób przybliżający osobom słabowidzącym lub niewidomym opis wydarzeń na scenie.

 TOALETY DOSTĘPNE DLA OSÓB PORUSZAJĄCYCH SIĘ NA WÓZKACH

Na terenie imprezy będą znajdować toalety dla osób z niepełnosprawnością.

Dojazd na XIII Warszawskie Spotkanie Wigilijne:
Komunikacja miejska:
1.    Autobusy linii nr 111 oraz nr 222 – przystanek: Pl. Teatralny;
2.    Autobusy linii nr 128 oraz nr 175 – przystanek : Pl. Piłsudskiego,
3.    Cała dostępna komunikacja miejska do Pl. Bankowego a następnie dojście wzdłuż ulicy Senatorskiej do Pl. Teatralnego.

Pliki do pobrania

  1. 1.
    PLAKAT
    (plik: plakat2016_b1.pdf, rozmiar pliku: 1089.03 KB)
    Download