Warszawa Rodzinna

Warszawa Rodzinna

Urzędy przyjazne rodzinie

Powiększ Zwykły Pomniejsz
opublikowano: 18 listopada 2013 - 14:27, admin

Urząd to miejsce dorosłych. Dorośli jednak często są zmuszeni zabierać tutaj swoje Maluchy.

fot. Kącik malucha

We wszystkich urzędach dzielnic zastosowano rozwiązania ułatwiające poruszenie się rodzicom z dziećmi. Dodatkowo na wizytę w urzędzie można umówić się na konkretny dzień i godzinę poprzez stronę internetową www.rezerwacje.um.warszawa.pl. W przyjaznych warunkach można załatwić sprawy administracyjne w poniższych 18 lokalizacjach:

 

Urząd Dzielnicy Bemowo

ul. Powstańców Śląskich 70, tel. 22 443 76 44

www.bemowo.waw.pl

Możesz tu skorzystać z punktu przewijania niemowląt, a starsze dziecko może zająć się zabawą w kąciku dla dzieci, gdzie znajdzie klocki, układanki, stolik do rysowania wyposażony w kredki, papier i kolorowanki. Rodzice z małymi dziećmi mogą skorzystać z obszernej toalety dla osób niepełnosprawnych mieszczącej się na parterze urzędu. Parter jest dostępny dla wózków poprzez podjazd dla niepełnosprawnych, piętra wyższe poprzez windy.

 

Urząd Dzielnicy Białołęka

ul. Modlińska 197, tel. 22 443 84 00

www.bialoleka.waw.pl

Dla dzieci jest kącik z kredkami i klockami. W łazience dla osób niepełnosprawnych można skorzystać z przewijaka. Parter jest dostępny dla wózków poprzez podjazd dla niepełnosprawnych, piętra wyższe poprzez windę.

 

Urząd Dzielnicy Bielany

ul. S. Żeromskiego 29, tel. 22 443 47 00

www.bielany.waw.pl

Na sali obsługi znajduje się kącik zabaw wyposażony w stolik, krzesełka, kredki, kolorowanki i klocki. Dla opiekunów przygotowano specjalny pokój z przewijakiem, zlewem, zabawkami, wygodnym krzesłem i podgrzewaczem. Szeroka winda i podjazdy umożliwiają swobodne poruszanie się z wózkiem po całym budynku. Rodzice z małymi dziećmi mogą skorzystać z obszernej toalety dla osób niepełnosprawnych mieszczącej się na parterze urzędu.

 

Urząd Dzielnicy Mokotów

ul. Rakowiecka 25/27, tel. 22 443 64 00, 22 443 65 00

www.mokotow.waw.pl

Parter jest dostępny dla wózków poprzez podjazd dla niepełnosprawnych. Rodzice mogą
skorzystać z przewijaka, a mamy nakarmić dziecko w pokoju socjalnym. Dla dzieci jest stolik z kredkami i kolorowankami.

 

Urząd Dzielnicy Ochota

ul. Grójecka 17a, tel. 22 578 35 00, 22 578 35 40

www.urzadochota.waw.pl

Dzięki automatycznie otwieranym drzwiom wejściowym, podjazdom i windom można swobodnie poruszać się po urzędzie z wózkiem. Przygotowano pokój, który jest udostępniany matkom karmiącym. W oddzielnej toalecie dla osób niepełnosprawnych można skorzystać z przewijaka. Dla dzieci zorganizowano kącik z kredkami, kolorowankami, książeczkami, zabawkami oraz grami naściennymi.

 

Urząd Dzielnicy Praga-Południe

ul. Grochowska 274, tel. 22 443 55 55, 22 443 53 33

www.pragapld.waw.pl

W urzędzie można skorzystać z dogodnych dla wózków podjazdów oraz wind. Na parterze budynku znajdują się dwa kąciki dla dzieci: w sali WOM wyposażony w kreatywne gry naścienne i siedziska dostosowane do małych mieszkańców, w Referacie Świadczeń Rodzinnych i Funduszu Alimentacyjnego wyposażony w stolik z krzesełkami, zabawki. Dla rodzica z dzieckiem dostępny jest oddzielny pokój z przewijakiem, umywalką i fotelem, gdzie można malucha nakarmić i przewinąć. Na prośbę rodziców wydawane są również pieluchy.

 

Urząd Dzielnicy Praga-Północ

ul. ks. I. Kłopotowskiego 15, tel. 22 443 79 00

www.praga-pn.waw.pl

W urzędzie znajdują się dogodne dla wózków podjazdy, windy i automatyczne drzwi wejściowe, a w toalecie dla osób niepełnosprawnych przewijak. W budynku na parterze jest kącik zabaw dla dzieci ze stolikami, zabawkami i telewizorem, na którym emitowane są bajki. Dodatkowo na sali obsługi mieszkańców znajduje się stolik z krzesełkami i przyborami do kolorowania dla najmłodszych klientów.

 

Urząd Dzielnicy Rembertów

al. gen. A. Chruściela „Montera” 28, tel. 22 443 38 00 (90)

www.rembertow.waw.pl

W budynku znajdują się: winda, podjazd dla wózków, kącik zabaw z pluszakami, zabawkami edukacyjnymi. W toalecie dla niepełnosprawnych jest również przewijak. W przylegającym do urzędu parku urządzono ogrodzony placyk zabaw dla dzieci ze zjeżdżalnią, urządzeniem do wspinania „fort”, „walcem”, piaskownicą, karuzelą, ławką dla młodzieży, podwójną huśtawką wagową i bujakiem na sprężynie.

 

Urząd Dzielnicy Śródmieście

ul. Nowogrodzka 43, tel. 22 443 91 00 (07, 08)

www.srodmiescie.warszawa.pl

Urząd został w pełni przystosowany do potrzeb młodych rodziców: ma automatyczne drzwi, podjazdy, windy, przewijak w toalecie oraz specjalny kącik zabaw dla dzieci w dziale obsługi interesantów. Na życzenie matek karmiących udostępniany jest oddzielny pokój (prośbę o jego udostepnienie należy zgłaszać w punkcie informacyjnym urzędu).

 

Urząd Dzielnicy Targówek

ul. L. Kondratowicza 20, tel. 22 443 87 27

www.targowek.waw.pl

Budynek urzędu wyposażony jest w drzwi wejściowe automatycznie otwierające się po naciśnięciu przycisku, co ułatwia wchodzenie i wychodzenie z wózkami dziecięcymi. Urząd jest wyposażony w podjazdy i windy dla wózków, przewijak. W budynku na parterze znajduje się kącik zabaw dla dzieci.

 

Urząd Dzielnicy Ursus

pl. Czerwca 1976 r. nr 1, tel. 22 478 60 00

www.ursus.warszawa.pl

W budynku na parterze znajduje się kącik zabaw dla dzieci ze stolikiem i krzesełkami, wyposażony w zabawki, kredki i malowanki oraz miejsce do przewijania niemowląt. Drzwi wejściowe do urzędu są automatyczne, co ułatwia wchodzenie i wychodzenie..

 

Urząd Dzielnicy Ursynów

al. Komisji Edukacji Narodowej 61, tel. 22 443 71 00, 22 443 72 00

www.ursynow.pl

Wejścia do budynku nie mają barier architektonicznych w postaci schodów. Drzwi wejściowe roz-
suwają się automatycznie, co ułatwia wchodzenie i wychodzenie z wózkami dziecięcymi. Przestronne windy umożliwiają wjazd z wózkiem dziecięcym na wyższe kondygnacje. W budynku urzędu (na parterze i na pierwszym piętrze) znajdują się dwa kąciki zabaw dla dzieci ze stolikami i krzesełkami, wyposażone w zabawki, kredki i malowanki. Na parterze matki z dziećmi mogą skorzystać z pomieszczenia do karmienia niemowląt, a w przestronnej łazience z przewijaka.

 

Urząd Dzielnicy Wawer

ul. Żegańska 1, tel. 22 443 70 00

www.wawer.warszawa.pl

. Na terenie sali obsługi interesantów znajduje się kącik malucha, w którym dzieci mogą spędzać czas na zabawie. Wyposażony jest w stolik i krzesełka. Istnieje również pokój dla matki i dziecka, w którym można dziecko przewinąć, nakarmić (fotel dla matki karmiącej, fotelik dla dziecka), przebrać. Na zewnątrz znajduje się podjazd dla niepełnosprawnych, droga z parkingu ma zniwelowane krawężniki,a wejścia do urzędu z automatycznymi drzwiami ułatwiają wchodzenie i wychodzenie osób niepełnosprawnych oraz z wózkami dziecięcymi. 

 

Urząd Dzielnicy Wesoła

ul. W. Raczkiewicza 33 (d. 1 Praskiego Pułku WP), tel. 22 443 40 00

www.wesola.waw.pl

W holu urzędu znajduje się interaktywny kącik zabaw wyposażony w ekran multimedialny z grami edukacyjnymi dla dzieci w różnych przedziałach wiekowych. Obok znajdują się krzesełka i stolik, przy którym dzieci rysują kredkami, kolorują, układają klocki, przeglądają książeczki. Na maluchy w informacji często czeka drobiazg – balon, mini kredki lub układanka. Drogi z parkingu i przystanków autobusowych prowadzące do urzędu mają zniwelowane krawężniki, a do środka prowadzą automatycznie otwierane drzwi. Wewnątrz budynku poruszanie się ułatwia winda. W urzędzie znajduje się oddzielna, duża toaleta, w której rodzice z małymi dziećmi i z wózkami mogą swobodnie się poruszać oraz bezpiecznie przewinąć dziecko na przewijaku. Wydzielone zostało pomieszczenie dla matki karmiącej, przy którym znajduje się dystrybutor z wodą. Fundacja „Ma Ma” uznała Urząd Dzielnicy Wesoła za „Miejsce przyjazne rodzicom i dzieciom”.

 

Urząd Dzielnicy Wilanów

ul. F. Klimczaka 2, tel. 22 443 50 69 (informacja), 22 443 50 00 (centrala)

www.wilanow.pl

Budynki urzędu przy ul. Klimczaka 2 i 4 są wyposażone w windy osobowe, wejście na parter bez schodów. Na parterze budynku Klimczaka 2 znajduje się przestronny pokój dla matki i dziecka wyposażony w umywalkę, przewijak, gniazdko elektryczne oraz fotelik dla dziecka. W przestrzeni WOM znajdują się dwa kąciki dla dzieci wyposażone w krzesełka, stoliki, kredki, papier i kolorowanki.

 

Urząd Dzielnicy Włochy

al. Krakowska 257, tel. 22 443 44 44

www.ud-wlochy.waw.pl

W budynku znajdują się dwie windy przystosowane dla rodziców z dziećmi w wózkach (z podjazdami). Jedne z drzwi wejściowych do urzędu są automatyczne, co ułatwia wchodzenie i wychodzenie osób niepełnosprawnych oraz z wózkami dziecięcymi. Ponadto jest kącik dla dzieci z kredkami, klockami, zabawkami oraz pokój dla matki z dzieckiem, a w nim przewijak i miejsce do karmienia. Dodatkowy przewijak znajduje się również w toalecie dla osób niepełnosprawnych. Droga z parkingu ma zniwelowane krawężniki.

 

Urząd Dzielnicy Wola

al. Solidarności 90, tel. 22 443 59 00 (35)

www.wola.waw.pl

W urzędzie jest kącik wyposażony w kredki i papier do rysowania, drewniane zabawki, oddzielną toaletę dla niepełnosprawnych, w której rodzice z małymi dziećmi i z wózkami mogą swobodnie się poruszać oraz przewinąć dziecko. Ponadto zorganizowano przytulny pokoik dla matek karmiących z dyskretnym oświetleniem, wyposażony w fotel, stoliczek i chustę oraz podajnik z jednorazowymi ręcznikami. W pobliżu dostępna jest obszerna toaleta z przewijakiem. Kolejne 2 przewijaki zostały udostępnione na II piętrze koło Urzędu Stanu Cywilnego. Szeroka winda umożliwia przejazd z wózkiem na wszystkie piętra urzędu. W budynku przy ul. Syreny 18 (Wydział Spraw Społecznych i Zdrowia) dla opiekunów z dziećmi udostępniono przestrzeń podzieloną na dwa sektory. Jest tu kącik zabaw wyposażony w kredki, kolorowanki, zabawki i książeczki, umeblowany dziecięcymi kolorowymi mebelkami oraz wydzielone parawanem dyskretne miejsce dla kobiet karmiących. Znajdują się tu 2 przewijaki oraz zabezpieczenie sanitarne. Obsługa interesantów odbywa się na parterze, gdzie z łatwością można dotrzeć z wózkiem.

 

Urząd Dzielnicy Żoliborz

ul. J. Słowackiego 6/8, tel. 22 443 90 00

www.zoliborz.org.pl

Wejście do budynku urzędu wyposażone jest w dogodny podjazd dla wózków. Drzwi wejściowe oraz na salę obsługi otwierają się automatycznie. Piętra wyższe dostępne są poprzez windę. Zorganizowano kącik zabaw dla dzieci wyposażony w stolik, krzesełka, drewniane zabawki, kredki, kolorowanki oraz klocki. W oddzielnej, przestronnej toalecie przystosowanej dla osób z niepełnosprawnością, zainstalowany jest przewijak dla niemowląt. Na życzenie matek karmiących udostępniany jest oddzielny pokój (prośbę o jego udostepnienie należy zgłaszać w kancelarii urzędu).