Warszawskie Dni Rodzinne 13, 14, 15 września

opublikowano: 13 września 2019 - 08:33, ext.lsadkowski

Już po raz XIV Zwalcz Nudę organizuje w dniach 13,14,15 września Warszawskie Dni Rodzinne. Miasto Stołeczne Warszawa jest partnerem wydarzenia.

Warszawskie Dni Rodzinne, to wyjątkowy weekend, podczas którego najlepsze miejskie instytucje otwierają swoje drzwi dla warszawskich rodzin. Co roku na dwa weekendy (na wiosnę oraz na jesieni) zamieniamy stolicę w wielki, radosny plac zabaw. Dzięki współpracy z setkami punktów w stolicy stworzono wyjątkowy program animacji. Wszystko jest otwarte, bezpłatne i skierowane do Rodzin.

Warszawskie Dni Rodzinne to dla warszawskich rodzin trzy dni wspaniałej zabawy. Czekają między innymi:  zajęcia z matematyką na wesoło, warsztaty z językiem angielskim, animacje cyrkowe, zajęcia z tenisa, można skorzystać z konsultacji okulisty oraz specjalistów z kliniki leczenia jąkania.

Dopełnieniem tego weekendu będzie Warszawski Piknik Rodzinny organizowany 14 września na błoniach PGE Narodowego w godz. 12:00-17:00 gdzie na warszawskie rodziny czekać będzie moc niepowtarzalnych atrakcji takich jak warsztaty sportowe, artystyczne, balonowe zoo, wielkie dmuchańce, warsztaty z eksperymentów i inne! Wstęp na piknik jest bezpłatny! Zapraszamy jednak do rejestracji. Każda zapisana osoba, za okazaniem potwierdzenia rejestracji, otrzyma pyszną przekąskę.

Ponadto swoją ofertę zaprezentują wybrane Warszawskie Kluby dla Rodzin – miejsca spotkań wzmacniające rodziców w przestrzeni społecznej i pobudzające ich aktywności. Kluby dla Rodzin są przykładem kompleksowej oferty zajęć o charakterze powszechnym, psychoedukacyjnym, integracyjnym i rozwojowym, wspierających rodziny z dziećmi. To także strefa do wymiany doświadczeń i zabawy oraz wsparcia rodzin w sprawach opiekuńczo - wychowawczych. Dają możliwość korzystania m.in. ze spotkań ze specjalistami, zajęć edukacyjnych i grup zabawowych dla dzieci, warsztatów psychoedukacyjnych i grup wsparcia dla dorosłych. Kluby pokazują wzorce odpowiedzialnego, zaangażowanego i refleksyjnego rodzicielstwa, które prowadzi do prawidłowego wychowania i dojrzewania dzieci w rodzinie.

W XIV edycji Warszawskich Dni Rodzinnych podczas pikniku swoją działalność zaprezentują następujące kluby: Towarzystwa przyjaciół Dzieci Zarząd Mazowieckiego Oddziału Wojewódzkiego (animacje manualno-plastyczne), Kościół Armii Zbawienia w Rzeczypospolitej Polskiej (warsztaty z robienia biżuterii), Stowarzyszenie Wspólne Podwórko (zajęcia plastyczne oraz malowanie twarzy), Stowarzyszenie Przymierze Rodzin (plastyka sensoryczna oraz kreatywne eksperymenty).

Miasto Stołeczne Warszawa dofinansowuje Warszawskie Kluby dla Rodzin od 2011 roku. W 2016 roku oferta została poszerzona o Kluby, których działania skierowano do rodzin z dziećmi w wieku 0-6 lat, mieszkających na obszarach rewitalizowanych Pragi-Północ, Pragi-Południe i Targówka. Dofinansowanie 14 miejsc integracji w ramach umów wieloletnich 2018-2021 oraz 12 miejsc integracji na terenach rewitalizowanych w ramach umów wieloletnich 2018-2019 to łącznie ponad 4,4 mln zł.

Wstęp na wszystkie zajęcia jest bezpłatny, po wcześniejszym zapisaniu się i zarezerwowaniu miejsca!

Szczegółowe informacje www.warszawskiednirodzinne.pl