Warszawa Rodzinna

Warszawa Rodzinna

Więcej miejsc w żłobkach - KONKURS „ŻŁOBEK BLISKO DOMU”

Powiększ Zwykły Pomniejsz
opublikowano: 14 czerwca 2019 - 11:24, lsadkowski

Ruszył konkurs dla przedsiębiorców – „Żłobek blisko domu”

Jeżeli jesteś właścicielem żłobka, klubu dziecięcego lub prowadzisz punkt dziennego opiekuna w Warszawie lub gminie bezpośrednio z nią sąsiadującej możesz otrzymać od nas wsparcie. Wystarczy, że wystartujesz w konkursie. Wysokość dofinansowania jednego zaoferowanego przez Ciebie miejsca wyniesie 1400 zł miesięcznie w każdym roku kalendarzowym realizacji zadania. Koszty wyżywienia dzieci będą pokrywać rodzicie - do 10 zł za dzień.

Na składanie ofert masz czas do 14 sierpnia do godz. 16.

Od września 2019 roku wszystkie miejsca w publicznych żłobkach oraz punktach dziennej opieki będą bezpłatne. Taką uchwałę podjęli radni miejscy w lutym 2019 r. Więcej miejsc w żłobkach to realizacja kolejnego punktu z programu „Warszawa dla najmłodszych”. Konkurs „Żłobek blisko domu” jest odpowiedzią na postulaty rodziców, którzy mieszkają w dzielnicach sąsiadujących z gminami ościennymi.

 

Kto może wziąć udział w konkursie:

 • podmioty przystępujące do konkursu muszą być zarejestrowane w formie żłobka, klubu dziecięcego lub dziennego opiekuna na dzień składania oferty. Podmioty zobowiązane są dokonać wpisu do rejestru żłobków i  klubów dziecięcych lub do wykazu dziennych opiekunów w terminie do dnia 7 sierpnia 2019 r.
 • w konkursie mogą wziąć również udział przedsiębiorcy prowadzący działalność w formie żłobka, klubu dziecięcego lub dziennego opiekuna w gminach ościennych znajdujących się w bezpośrednim sąsiedztwie m.st. Warszawy, tj. położonych w gminach: Izabelin, Jabłonna, Józefów, Konstancin-Jeziorna, Lesznowola, Łomianki, Marki, Michałowice, Nieporęt, Ożarów Mazowiecki, Piaseczno, Piastów, Raszyn, Stare Babice, Sulejówek, Wiązowna, Ząbki, Zielonka.

 

Jakie warunki musisz spełnić?

 • zapewnić właściwe warunki lokalowe, dostosowane godziny pracy placówki do potrzeb wszystkich zainteresowanych, różnorodność grup wiekowych,
 • zatrudniać wykwalifikowaną kadrę z doświadczeniem (musi spełniać warunki określone w ustawie z dnia 4 lutego 2011 r. o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3),
 • prowadzić  różnorodne zajęcia dla dzieci,
 • na dzień podpisania umowy podmiot nie może otrzymywać dofinansowania z innych źródeł na funkcjonowanie placówki,
 • położenie żłobka, klubu dziecięcego lub dziennego opiekuna jest w dogodnym obszarze komunikacyjnym.

 

W przypadku już podjętej współpracy z m.st. Warszawa, realizacja zadania nie budzi zastrzeżeń i wskazuje na wysoką jakość świadczonych usług co gwarantuje dobrą współpracę.

 

Przedsiębiorcy mają czas na składanie ofert w konkursie do dnia 14 sierpnia 2019 roku.

 Do 2024 r. miasto przeznaczy na wykup miejsc w ramach konkursów 252 mln zł.

Pliki do pobrania

 1. 1.
  Zarządzenie konkursowe
  (plik: zarzadzanie_1000_1306.docx, rozmiar pliku: 15.86 KB)
  Download
 2. 2.
  Ogłoszenie konkursowe
  (plik: zal_ogloszenie_konkursowe.docx, rozmiar pliku: 44.33 KB)
  Download
 3. 3.
  Oferta konkursowa
  (plik: zal_oferta_konkursowa.docx, rozmiar pliku: 51.55 KB)
  Download
 4. 4.
  Karty ocen
  (plik: zal_karty_ocen.docx, rozmiar pliku: 22.67 KB)
  Download