WIĘCEJ MIEJSC W ŻŁOBKACH - WYNIKI DRUGIEGO KONKURSU PROMESA NA DUŻY...

opublikowano: 17 września 2019 - 07:57, ext.lsadkowski

WIĘCEJ MIEJSC W ŻŁOBKACH - WYNIKI DRUGIEGO KONKURSU PROMESA NA DUŻY ŻŁOBEK

Zakończył się ogłoszony w lipcu drugi konkurs „Promesa duży żłobek”. Przedsiębiorcy, którzy złożyli w nim swoje oferty zadeklarowali stworzenie dwa razy więcej miejsc niż wynosił limit. W konkursie wzięło udział 20 podmiotów prywatnych oferując blisko 3 tys. miejsc. Dzięki współpracy Miasta Stołecznego Warszawy z sektorem prywatnym nowe miejsc opieki nad dziećmi do lat 3 mogą powstać w 9 dzielnicach, najwięcej na Mokotowie, Bemowie i w Ursusie.

Wykupione przez Miasto w drodze konkursu miejsca będą działać w standardzie miejskim w placówkach niepublicznych (żłobki, kluby dziecięce oraz punkty dziennej opieki). Rodzice nie zapłacą za nie, dokładnie tak jak w żłobku publicznym i publicznym punkcie dziennego opiekuna, a pokryją jedynie koszty wyżywienia dziecka. Rekrutacja dzieci do żłobków niepublicznych dofinansowanych przez Miasto obejmie dzieci znajdujące się na listach rezerwowych zarejestrowanych w Systemie rekrutacji Zespołu Żłobków m.st. Warszawy.

Informujemy, że placówki, które zostały wskazane do dofinansowania przez Prezydenta m.st. Warszawy i których właściciele podpiszą umowy będą sukcesywnie dołączane do Systemu rekrutacji prowadzonego przez Zespół Żłobków m.st. Warszawy. Każdorazowo informacja o włączeniu nowych placówek do systemu będzie przekazywana rodzicom oczekującym na miejsce w żłobku.

Zarządzenie o wynikach konkursu
    (plik: 1457_1309.doc, rozmiar pliku: 36.5 KB)
    Lista podmiotów zakwalifikowanych do dofinansowania
    (plik: 1457_1309zal.doc, rozmiar pliku: 67 KB)