Warszawa Rodzinna

Warszawa Rodzinna

WIĘCEJ MIEJSC W ŻŁOBKACH - WYNIKI KONKURSU „ŻŁOBEK BLISKO DOMU”

Powiększ Zwykły Pomniejsz
opublikowano: 06 września 2019 - 10:24, lsadkowski

Sukcesem zakończył się kolejny konkurs na wykup miejsc w żłobkach. Miasto pozyskało w nim ponad 1000 miejsc, które będą mogły być uruchomione jeszcze we wrześniu tego roku. W konkursie wzięło udział ponad 50 podmiotów oferując opiekę nad dziećmi do lat 3 w 85 lokalizacjach w mieście. Najwięcej na Białołęce, Ursynowie, w Wilanowie i na Woli.

Wykupione przez Miasto w drodze konkursu miejsca będą działać w standardzie miejskim w placówkach niepublicznych (żłobki, kluby dziecięce oraz punkty dziennej opieki). Rodzice nie zapłacą za nie, dokładnie tak jak w żłobku publicznym i publicznym punkcie dziennego opiekuna, a pokryją jedynie koszty wyżywienia dziecka. Rekrutacja dzieci do żłobków niepublicznych dofinansowanych przez Miasto obejmie dzieci znajdujące się na listach rezerwowych zarejestrowanych w Systemie rekrutacji Zespołu Żłobków m.st. Warszawy.

Informujemy, że placówki, które zostały wskazane do dofinansowania przez Prezydenta m.st. Warszawy i których właściciele podpiszą umowy będą sukcesywnie dołączane do Systemu rekrutacji prowadzonego przez Zespół Żłobków m.st. Warszawy. Każdorazowo informacja o włączeniu nowych placówek do systemu będzie przekazywana rodzicom oczekującym na miejsce w żłobku.

Pliki do pobrania

 1. 1.
  Zarządzenie o wynikach konkursu
  (plik: zarzadzenie_1427_0509.doc, rozmiar pliku: 36.5 KB)
  Download
 2. 2.
  Lista podmiotów zakwalifikowanych do dofinansowania
  (plik: zalacznik_1427_0509zal.doc, rozmiar pliku: 173.5 KB)
  Download
 3. 3.
  Wykaz placówek zakwalifikowanych do dofinansowania
  (plik: wykaz_placowek_zakwalifikowanych_do_dofinansowania.xls, rozmiar pliku: 46 KB)
  Download