WIĘCEJ MIEJSC W ŻŁOBKACH - WYNIKI PIERWSZEGO KONKURSU DLA...

opublikowano: 13 czerwca 2019 - 13:09, ext.lsadkowski

WIĘCEJ MIEJSC W ŻŁOBKACH - WYNIKI PIERWSZEGO KONKURSU DLA PRZEDSIĘBIORCÓW

Sukcesem zakończył się ogłoszony w kwietniu pierwszy konkurs na wykup miejsc w żłobkach. Miasto pozyskało w nim blisko 2 tyś. miejsc. W konkursie wzięło udział ponad 50 podmiotów oferując opiekę nad dziećmi do lat 3 w 61 lokalizacjach w mieście. Najwięcej na Bemowie, Białołęce, Mokotowie i Targówku.

Od września 2019 r. zaczną działać, wykupione przez miasto w drodze konkursu, miejsca w standardzie miejskim w placówkach niepublicznych (żłobki, kluby dziecięce oraz punkty dziennej opieki). Rodzice nie zapłacą za nie, dokładnie tak jak w żłobku publicznym i publicznym punkcie dziennego opiekuna, a pokryją jedynie koszty wyżywienia dziecka. Rekrutacja dzieci do żłobków niepublicznych dofinansowanych przez Miasto obejmie dzieci znajdujące się na listach rezerwowych zarejestrowanych w Systemie rekrutacji Zespołu Żłobków m.st. Warszawy.

Ruszył konkurs dla przedsiębiorców – „Promesa na duży żłobek”

Jeżeli jesteś właścicielem dużego żłobka (posiadającego co najmniej 70 miejsc dla maluchów), albo chcesz taki żłobek założyć i zrobisz to do października, możesz otrzymać od nas wsparcie. Wystarczy, że wystartujesz w konkursie. Po spełnieniu warunków miasto wykupi od Ciebie miejsca, płacąc za każde 1400 zł miesięcznie. Koszty wyżywienia dzieci będą pokrywać rodzicie - do 10 zł za dzień. Co ważne, umowę z miastem podpiszesz na 5 lat!

Na składanie ofert masz czas do 28 czerwca do godz. 16.

Szczegóły konkursu: http://warszawarodzinna.um.warszawa.pl/wi-cej-miejsc-w-obkach-konkurs-promesa-na-du-y-obek

Zarządzenie o wynikach konkursu
    (plik: zarzadzenie_0998_1206.doc, rozmiar pliku: 36.5 KB)
    Lista podmiotów zakwalifikowanych do dofinansowania